7 didžiosios vadovų nuodėmės, kurių jie neprisipažįsta

Visi žinome tradicinį darbo interviu klausimą „Kokios yra jūsų stipriosios ir silpnosios pusės“. Verslo pasaulio viršūnėlės, atrodo, nuoširdžiai vadovaujasi patarimu nepripažinti neigiamų bruožų, pripažįstant vien teigiamus, kurie tam tikrose situacijose gali reikštis neigiamai, sako „Financial Times“ apžvalgininkė Lucy Kellaway.

Pastaruosius pusantrų metų „Financial Times“ kiekvieną savaitę  verslo vadovams pateikdvo 20 klausimų, įskaitant ir klausimą „Kokie yra trys jūsų blogiausi bruožai?“

Studijuodama atsakymus buvau priblokšta informacijos lobyno, kuris su kaupu patvirtina mano seniai susikurtą teoriją, teigia L. Kellaway. Trys blogiausi vadovų bruožai yra savęs pažinimo trūkumas, dar kartą savęs pažinimo trūkumas ir ypatingas noras laikyti save teisiu, net kada kyla abejonių.

Kai reikėjo apibūdinti savo tamsąją pusę, 58 iš 60 vadovų saistė tos pačios taisyklės – bet kuri įvardijama silpnoji pusė kartu yra ir geidžiama stiprioji pusė.

Beveik visi jie mini nekantrumą, perfekcionizmą ir perdėtą reiklumą – visa tai tampa labiau teigiamais dalykais esant vadovu.

Kalbant apie šias masines netikras silnąsias puses, ypatingai įdomu yra tai, kad nėra skirtumų tarp vyrų ir moterų, tarp amerikiečių ir europiečių. Visi yra vienodai blogi.

Psichologiniai išvedžiojimai (psychobabble)

Bet kas, pakalbėjęs su aukščiausio lygio vadovu bent 5 minutes, gali patvirtinti, kad vadovai turi daugiau trūkumų nei aplinkiniai, nes vadovai –  žmonių rūšies kraštutinumas. Pažįstu tik vieną žmogų, kuris neturi įprastų trukumų, teigia Lucy Kellaway.

Pastaruosius 15 metų tyrinėdama vadovus ji sudarė 7 dažniausiai pasitaikančių didžiųjų nuodėmių sąrašą.

VALDYMO MANIAKAI

SAVANAUDŽIAI

NERYŽTINGI

BLOGI KLAUSYTOJAI

SKRIAUDIKAI

BIJO KONFLIKTO

NEGALI PAKALBĖTI PAPRASTAI

Kiekvienas iš 60 interviu dalyvavusių vadovų turėjo mažiausiai vieną iš šių nuodėmių, tad kodėl jie neprisipažino?

Pirmiausia, tikėtina, dėl to, kad nedrįso.

Per dešimtmetį psichologiniai išvedžiojimai, koučingas ir 360 laipsnių vertinimo metodai nieko nepagerino.

Nepasikeitė svarbiausioji tiesa – žmonės niekada nesako tiesos valdžiai.

Apdovanojimas už sąžiningumą

Trūkumų neigimas yra apgailėtinas. Mums labiau patinka atviri žmonės, kurie neslepia savo trūkumų. Taip jie atrodo labiau žmoniški.

Pažįstu tik vieną žmogų, kuris neturi įprastų trukumų, teigia Lucy Kellaway. Tai, kad jis neturi įprastų silpnųjų pusių, dar nereiškia, kad aš manau jį esant geriausiui kada nors mano sutiktu vadovu. Atvirkščiai, man jis kelia tam tikrą nepasitikėjimą. Esu tikra, kad kokios nors jo silpnosios pusės slypi neatskleistos. Nerimą kelia tai, kad aš jų vis dar nesuradau.

Iš 60 vadovų tik 2 pripažino du rimtus trūkumus.

Viešbučių ir restoranų asas Marcus Wareing prisipažino vieną labiausiai nepastebimą nuodėmę – jis nesiklauso.

Kita vertus, jis yra bosas, o bosai nėra tie, kurie turi klausytis. Jie turi užtikrinti, kad „Plaukiojančių salų“ patiekalas būtų nuneštas šeštam stalui – tuojau pat!

Apdovanojimą už sąžiningumą skiriu Jon Moulton, akcinio kapitalo magnatui, kuris uždirbo pakankamai pinigų, kad galėtų pasakyti, ką galvoja.

Jo prisipažinta silpnoji pusė yra visiškas tabu, tačiau labai būdinga aplinkai. Iš tiesų, tai bruožas, kurį likusieji 59 vadovai taip pat demonstravo, tik jie pateikinėjo save grąžinančius apibūdinimus. Ta nuodėmė, jo žodžiais tariant, yra „ego perteklius“.

Parengta pagal Lucy Kellaway straipsnį www.bbc.co.uk

Spausdinti

Trumpai drūtai

Kaip internetas keičia žmogiškųjų išteklių valdymo struktūrą


Personalo valdymo portalų ir technologijų, leidžiančių pačiam atlikti įvairias funkcijas, atsiradimas sukuria naujas personalo valdymo funkcijos galimybes. Naudojantis šiais sprendimais, organizacijos gali keisti žmogiškųjų išteklių struktūrą ir vaidmenis, kad suteiktų daugiau pagalbos verslo vadybai, sumažintų savo paslaugų kaštus ir sukurtų naujas patrauklias paslaugas savo klientams.

Portalai ir internetas

Šiuolaikinės žmogiškųjų išteklių portalų technologijos, siūlančios lengvą naršymą bei naudojimo tipą “užeik su pele ir paspausk”, teikiančios teksto informaciją, duomenų bazes bei vaizdo rinkmenas, keičia ir patį kompanijos žmogiškųjų išteklių valdymą. Šios technologijos - tai nauji būdai, kuriais įrašoma esminė informacija apie žmones, tvarkoma, saugoma, paimama bei pasidalinama su kitais, kuriems šios informacijos reikia.

Vadybininkai ir darbuotojai gali tiesiogiai prieiti prie šios informacijos ir priimti nedelsiamus sprendimus apie įdarbinimą, plėtrą ir atlyginimus, apsieidami be žmogiškųjų išteklių įsikišimo ir atgyvenusio popierinio informacijos apdorojimo proceso.

Skaityti toliau...