Apie vadybą be patarimų

 

laivasBritų laikraščio „Financial Times“ apžvalgininkė Lucy Kellaway parašė knygą „Sense and Nonsense in the Office with Lucy Kellaway“, kuri nesiūlo sėkmės formulių ir nepateikia naudingų patarimų. Galima nusistebėti: kas tada lieka perskaičius knygą? O lieka štai kas: išankstinių nusistatymų, prietarų rinkinys! Ir čia apie kitų prietarus galime tarti gerą žodį: žinodami, kokie jie, galima arba patvirtinti, kad ir mes jų laikomės, arba juos atmesti. Ir viena, ir kita šiais sudėtingais laikais mums gali išeiti į naudą, – rašo L. Kellaway. 

Lucy Kellaway: Kas ne akivaizdu, greičiausiai paaiškės, kad buvo klaidinga

1. Vadyba – vienas sunkiausių darbų, ypač kaip niekada dabar, nes iššūkiai vis didesni, ir didesni. 

2. Dauguma žmonių yra netikę vadovai. Kai kurie vadovauti itin netinka. Sunku surasti, kas tą darytų gerai. 

3. Geri vadovai turi būti ir griežti, ir švelnūs, padorūs ir negailestingi, mokėti gerai matyti bendra vaizdą ir įsigilinti į smulkmenas. 

4. Atsižvelgiant į tai kas pasakyta vadybos konsultantų, mokytojų, guru, verslo mokyklų ir verslo knygų rinka nuolat plečiasi, ir panašu, kad neribotai. 

5. Nors dauguma vadybai pagalbą teikiančiųjų siūlo abejotinos vertės produktus, tačiau vadovams vis tiek reikia protingų žmonių iš šalies patirties ir patarimų. Tačiau aklai sekti tais patarimais, ką daro dauguma įmonių, žinoma, idiotiška. 

6. Bet kuri nauja vadybos technika, pristatoma kokiu nors reklaminiu šūkiu arba madinga tapusia fraze, kelia įtarimą. Beveik tikra, kad įmonei, kuriai ji siūloma, netiks, o jeigu ir tiktų, tai vadovai tikriausiai jos nesugebės tinkamai pritaikyti. 

7. Sunku išmokyti vidutinio amžiaus šunį naujų triukų. Žmonės, kurie yra prasti komunikatoriai, netampa geresniais dėl to, kad buvo nusiųsti į kursus arba perskaitė knygą. Tobulėjimas ir pasikeitimai reikalauja ilgo, skausmingo ir atkaklaus darbo. 

8. Žmonėms patinka saugumas. Jiems patinka, kai sakoma, ką reikia daryti. Įgaliojimai ir kategoriški nurodymai yra pervertinami. 

9. Didesnę laiko dalį visi darbai yra varginantys. Jeigu kas nors tai pripažįsta, tuo geriau jam pačiam. 

Pagal www.pearsoned.co.uk

 

Spausdinti

Trumpai drūtai

Pažangus personalo valdymo modelis neįmanomas be humanizmo

Interviu su eBay personalo direktore Beth Axelrod. 

 

Neįprastas karjeros posūkis – iš konsultavimo verslo į personalo valdymą. Beth Axelrod -- “eBay” žmogiškųjų išteklių vadovė. Interviu apie aktualijas, įdomus požiūris į talentų ugdymą ir į moterų vaidmenį. Sėkmės formulė -- rezultatai plius humanizmas. 

Beth Axelrod 

Svarbiausi faktai: 

Gimė 1962 m., rugpjūčio 17 d., Naujajame Londone, Konektikuto valsijoje, JAV 

Ištekėjusi, 2 vaikai 

Išsilavinimas: 

  • Bkalauras: 1984 m. Pensilvanijos universito Vartono (Wharton) mokykloje įgijo inžinerinių mokslų su finansine pakraipa bakalauro laipsnį. 
  • Magistras: 1989 Jeilio (Yale) universitete įgijo verslo vadybos ir viešojo administravimo magistro laipsnį. 

Karjera: 

  • “eBay“ (2005–iki dabar) 

Personalo vadovė – vyresnioji viceprezidentė 

Skaityti toliau...