Britų laikraščio „Financial Times“ apžvalgininkė Lucy Kellaway parašė knygą „Sense and Nonsense in the Office with Lucy Kellaway“, kuri nesiūlo sėkmės formulių ir nepateikia naudingų patarimų. Galima nusistebėti: kas tada lieka perskaičius knygą? O lieka štai kas: išankstinių nusistatymų, prietarų rinkinys! Ir čia apie kitų prietarus galime tarti gerą žodį: žinodami, kokie jie, galima arba patvirtinti, kad ir mes jų laikomės, arba juos atmesti. Ir viena, ir kita šiais sudėtingais laikais mums gali išeiti į naudą, – rašo L. Kellaway.
Lucy Kellaway: Kas ne akivaizdu, greičiausiai paaiškės, kad buvo klaidinga
1. Vadyba – vienas sunkiausių darbų, ypač kaip niekada dabar, nes iššūkiai vis didesni, ir didesni.
2. Dauguma žmonių yra netikę vadovai. Kai kurie vadovauti itin netinka. Sunku surasti, kas tą darytų gerai.
3. Geri vadovai turi būti ir griežti, ir švelnūs, padorūs ir negailestingi, mokėti gerai matyti bendra vaizdą ir įsigilinti į smulkmenas.
Skaityti toliau
Autorius: - pbc -. Kategorija: Vadovavimo psichologija
Spausdinti
Psichologo Abraomo Maslou (Abraham Maslow) žmogaus motyvacijos teorijai yra apie 70 metų, tačiau ji tebeturi stiprią įtaką verslo pasauliui. Kaip tai paaiškinti? Ar tai pagrįsta?
Yra vienas visuotinai taikomas ir atpažįstamas simbolis, kuris, kaip dauguma tiki, atskleidžia asmeninio pasitenkinimo ir verslo sėkmės paslaptį. Dažniausiai šis simbolis turi trikampio formą, tačiau 3D piramidė bei laiptai taip pat dažnai vaizduojami. Šie simboliai reguliariai naudojami universitetų psichologijos studijų moduliuose bei kituose laipsnį suteikiančiuose kursuose. Vadovų mokymo seminaruose šie simboliai yra neišvengiami kaip pyragėliai ir vaidmenų žaidimai.
1943 m. Abraomas Maslou publikavo straipsnį pavadinimu „Žmogaus motyvacijos teorija“, kuriame jis teigė, kad žmonės turi penkis poreikių rinkinius, kurie rikiuojasi tam tikra tvarka. Kai kiekvienas poreikių lygis patenkintas, įsijungia troškimas patenkinti kitus, aukštesnius poreikius.
Pirmiausia, mes turime bazinę būtinybę patenkinti kūno funkcionavimo poreikius valgydami, gerdami ir eidami į tualetą. Šiai grupei Maslou priskyrė ir seksualinius poreikius.
Toliau yra saugumo poreikis ir užtikrinimas, kad baziniai poreikiai bus patenkinti ir ateityje.
Po to atsiranda meilės, draugystės ir kompanijos poreikis. Šioje stadijoje, rašo Maslou, individas net „gali užmiršti, kad kažkada, kai jis buvo alkanas, iš meilės jis šaipėsi“.
Skaityti toliau
Autorius: Viljamas Kremeris (William Kremer) ir Klaudija Hamond (Claudia Hammond). Kategorija: Vadovavimo psichologija
Spausdinti