Vieniems išpardavimai, kitiems - išpirkimai
Norint susikalbėti išpardavimų tema, svarbu susitarti, ką norime suprasti - parduodančią pusę, t.y. verslą, ar norime pažvelgti perkančios pusės - žmogaus akimis.
Iš verslo pozicijų išpardavimai yra verslo plano dalis ir skirta pajamoms uždirbti, nuostoliams sumažinti, žinomumui padidinti ir pan. Žmogus yra objektas, priemonė šiam tikslui pasiekti. Jis turi ateiti ir palikti kuo daugiau savo valiutos mainais į tam tikros vertės daiktus. Laukinio kapitalizmo atstovui nerūpi, kaip žmogus jausis kitą rytą, ar jo vaikai turės ką valgyti. Paradoksalu, bet verslas, bet kokiomis priemonėmis siekdamas savo tikslų, labai dažnai prašo užuojautos iš savo aukų - pirkėjų, atsieit, jei mes taip nedarysime, tai neišsilaikysime, žlugsime. Išsunkti pirkėjai turi nesipiktinti, bet gailėti „tik“ išgyventi siekiančio verslo.
Perkančiojo žmogaus atžvilgiu išpardavimų poveikis gali svyruoti nuo naudos iki priklausomybės. Kai kalbame apie naudą, didelių diskusijų nekyla. Tačiau kaip pastebėti priklausomybę ir kaip jos išvengti? Pradžiai pasidairykime po draugų ir pažįstamų namus. Kur nors tikrai rasime per daug daiktų ar drabužių, pirktų kai buvo akcija. Ypač vyrai galėtų paliudyti, kad jų žmonų ar draugių spintos nesuprantami prigrūstos įvairių skudurų. Tad pabandykime į savo elgesį pažvelgti kaip sekliai - ar nėra jame nevalingo pirkimo požymių.